tr Turkish

ÖZEL

MİMOZA

AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

Diş Telleri ile Şeffaf Plaklar arasındaki farklar nedir ?

Diş Telleri ile Şeffaf Plaklar arasındaki farklar nedir ?

Günümüze kadar diş telleri dişlerde bulunan çapraşıklıkları düzeltmek için kullanılıyordu ancak teknolojinin gelişmesi ve 3D yazıcıların hayatımıza girmesiyle şeffaf plaklar ile ortodontik tedavilere başlanmıştır.

Şeffaf plaklarla hem daha hızlı bir tedavi sağlanabilmekte hem de daha estetik olmasından dolayı hastalar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca tellerin sebep olduğu görüntü hastalar tarafından rahatsızlık hissi oluşturmaktadır ve bundan dolayı çoğu hasta ortodontik tel tedavisine sıcak bakmamaktadır.

Ortodontik tel kullanan hastaların en çok şikayet ettikleri durumdan biriside yemek yerken çekilen sıkıntıdır ve şeffaf plakta bu tamamen ortadan kaldırılmıştır yemek yerken şeffaf plaklarınızı çıkarıp yemeğinizi yedikten sonra takabildiğiniz için yemek yerken çok büyük bir konfor sağlamaktadır

Ayrıca tedavi süresinin daha kısa olması , hasta tarafından daha kolay benimsenmesi , rahat kullanımı ,ağrısız kolay tedavi , temizliğini daha rahat olması, konuşmayı etkilememesi ve daha birçok sebepten dolayı şeffaf plaklar ortodontik tedavinin vazgeçilmezleri arasına girmiştir.

Ücretsiz Randevu için: 0342 341 71 10

mail:bilgi@mahmutyildiz.com.tr

Adres: Atatürk mah. Cemil Sait Barlas Cad. No12/A İbrahimli/Şehitkamil/Gaziantep

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on email

İstanbul Şubemiz

Gaziantep Şubemiz

İstanbul Şubemiz

Gaziantep Şubemiz

İstanbul Şubemiz

Gaziantep Şubemiz

İstanbul Şubemiz Randevu Talep Formu

Gaziantep Şubemiz Randevu Talep Formu